Wojtek Szczepucha

PoznajAWS.pl

Wojtek Szczepucha

Gdzie zacząć?

Gdzie zacząć?

2 Minuty Czytania

Kilka słów o mnie znajdziecie w stosownej zakładce, wypowiedzi moje są moje, nie należą do żadnego pracodawcy, sponsora; jeśli stanie się inaczej, dowiesz się o tym “ino hyżo”.

Ten serwis powstał:

  1. by przelać tę część wiedzy, którą posiadam, najlepiej jak potrafię,
  2. dla tych, którzy poszukują informacji o tym, jak zacząć i pracować z Amazon Web Services, zgodnie z najlepszymi praktykami.

Innymi słowy: jeśli szukasz podstaw - lub ciut więcej zaawansowanej wiedzy na temat tego, czym jest chmura, dlaczego jest sexy, jak z niej korzystać - i w końcu masz w tym wszystkim z tyłu głowy, że chodzi Ci głównie (choć nie tylko) o Amazon Web Services (AWS), to tutaj mam zamiar szerzyć i dzielić się tą wiedzą.

Powyżej znajdziesz różne kategorie, zacznij od:

Dobry start - tu pojawiają się artykuły i odnośniki do moich nagrań na “YouTube”, pokazujących w jaki sposób korzystać z chmury AWS.

Bezpieczeństwo - tutaj skupiam się na temacie bezpiecznego korzystania z chmur.

Blog - jest zbiorem najświeższych (w danym czasie) informacji w obszarze chmur (nie tylko AWS).

Nie jestem w żaden sposób powiązany z Amazon Web Services, uważam jednak, że rozwiązania, które dostarczają ,mają przeogromny potencjał i warto się nimi zainteresować.

Podpieram to stwierdzenie raportem Gartnera, który przewiduje, że (mamy 2020r.) do 2023r. nawet 85% firm zamknie swoje datacenter, a co za tym idzie, przeniesie swoje środowiska do chmury. Według innego raportu w 2025r. nawet 99% luk w zabezpieczeniach chmury, będzie spowodowana przez ich użytkowników. Dlatego też, w dziale Bezpieczeństwo znajdziesz w większości artykuły techniczne, opisujące praktyczne zastosowania techonologii dostarczonych przez Amazon Web Services.

Zatem, warto poznać to, co nadchodzi, w sposób dający nam jak najlepsze zrozumienie narzędzi, a tym samym - przy odpowiedniej wiedzy domenowej - pozwoli na bezpieczne z nich korzystanie.

Zapraszam!

Wojtek Szczepucha

comments powered by Disqus

Ostatnie Posty

Kategorie

Tagi

O Mnie

Zachmurowany, starający się bezpieczenie latać w chmurach.