Wojtek Szczepucha

PoznajAWS.pl

Wojtek Szczepucha

Poznaj AWS

Poznaj AWS - dla tych, co chcą zagłębić się w Amazon Web Services od ogółu do szczegółu.

2 Minuty Czytania

Cześć! Moment, w którym startuje ta strona, jest, przynajmniej w Polsce, czasem rozkwitu usług chmurowych.

Biznes w coraz większym stopniu migruje lub też buduje od podstaw swoje usługi w chmurze. Obszarów jest mnóstwo, te mniej lub bardziej techniczne zaczynają się często od:

  • chęci zmniejszenia kosztów (choć bywa to złudne, przynajmniej na początku);
  • zmniejszenia długu technologicznego;
  • zaspokojenia potrzeb większej wydajności.

Według Gartnera(tm) 85% globalnych marek zmigruje swoje zasoby do chmury do 2025r..

W Polsce wydaje się, że to dopiero początek naszej drogi, niewielki procent z wykorzystywanych rozwiązań. Zmiana jednak następuje i to zauważalnie, w mojej opini wykładniczo.

Dajmy przykład firmy Microsoft, która zaangażowała ogromne środki w budowę Data Center, a dokładniej w budowanie regionu Azure w Polsce. Google również planuje przeznaczyć spore środki na promowanie swojej chmury (Google Cloud), a Amazon Web Services, buduje potężną siatkę sprzedaży i rekrutuje z rynku ogromne ilości specjalistów, mogących ich wesprzeć w budowaniu środowisk opierających się o AWS w tej części Europy i Azji.

Powyższe może wydawać się na wysyp “buzzwords” lub innych około-marketingowych frazesów, jednak gdyby się zastanowić na spokojnie, dojdziesz zapewne do wniosku, że za trzy lata może już być ciężko nadgonić stracony czas.

Zatem, jeśli pracujesz jako …… (tutaj wpisz dowolne stanowisko z obszaru IT), lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś o chmurach, z dość mocnym naciskiem na AWS - to miejsce ma na celu Ci w tym pomóc.

Ja zawodowo od kilku lat wdrażam rozwiązania w oparciu o Amazon Web Services. Prowadzę szkolenia przygotowujące pracowników największych marek do pracy w oparciu o AWS. Zatem, nadszedł czas, by podzielić się zdobytą wiedzą i pomóc wam poznać AWS, może nawet uda mi się pokazać Cloud tak, jak i ja go widzę - oczywiście w całej ułomności mojej, postaram się przekazać tą wiedzę tak, jak potrafię najlepiej.

Kończąc, mam prośbę.

Zapisz się proszę do newslettera, a będę Cię informował o nowych artykułach, a dla tych, którzy będą na liście, raz na kwartał przygotuję eBook, oparty o realne przykłady, który będzie mógł pobrać za darmo. Wszystko to z naciskiem na bezpieczeństwo rozwiązania i najlepsze, znane mi, praktyki.

comments powered by Disqus

Ostatnie Posty

Kategorie

Tagi

O Mnie

Zachmurowany, starający się bezpieczenie latać w chmurach.